O regionie

O regionie

San Martino di Castrozza – Passo Rolle jest to teren narciarski położony w Dolomitach, najbardziej wysunięty na południe Dolomiti Superski. Panuje tam bardzo łagodny klimat a słoneczne dni w ciągu roku goszczą bardzo często. Stoki narciarskie rozciągają się na długości ponad 60 km. leżą na wysokości między 1404 a 2357 m. n.p.m. w wyjątkowym, ukształtowanym przez naturę, krajobrazie.

Trasy narciarskie oferują pełen zakres poziomów trudności, z ekscytującymi zjazdami, stokami o różnym nachyleniu i szybkimi odcinkami na płaskim terenie – w sam raz do nauki dla początkujących. Emocje dla bardziej doświadczonych narciarzy gwarantują czarne trasy.

San Martino di Castrozza

Przełęcz Passo Rolle

Przełęcz położona na wysokości 2 000 metrów, jest to jedna z najbardziej malowniczych przełęczy w Dolomitach. W jej dolinie znajduje się miasteczko San Martino di Castrozza. Uważany za jeden z najbardziej cenionych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach. Passo Rolle otoczona jest pięknymi krajobrazami ze szczytami Cimon della Pala oraz Cima Vezzana. .

San Martino di Castrozza

SnowPark w San Martino di Castrozza

San Martino Snowpark to oficjalny park Burton’a and Doors. Jest on częścią obszaru narciarskiego Tognola w San Martino di Castrozza. Otoczony jest zapierającymi dech w piersiach krajobrazami pomiędzy Pale di San Martino i Lagorai, Snowpark jest obsługiwany przez trzyosobową kolej krzesełkową, która rozciąga się prawie na 1 km. wzdłuż trasy narciarskiej Scandola.

Jeżeli interesujesz się snowboardem to na pewno znasz miejsce jakim jest Burton Progression Park– jeden z nich znajduje się właśnie tutaj w kurorcie San Martino di Castrozza. W Europie to jedyny tego typu park w północno-wschodnich Włoszech. Przez cały sezon organizowanych jest tam wiele imprez i konkursów. Każdy zajawkowicz doceni świetną atmosferę oraz przygotowane przeszkody.

Snowpark

Informacje techniczne
Burton Progression Park:
Linia elementów (skok, szyna 3 m, skrzynia zagięta 3 + 3 m, elementy drewniane)
Linia łatwego skoku (2–3–4 m)
Linia skoku średnia (5–7–9–/12 m) Powierzchnia
foka Boarder Cross

Informacje:
Funivie Seggiovie San Martino Spa
Tel. +39 0439.68026 – +39 348 6781669
www.tognola.it

Easy Line: jeden 4-metrowy Flat Box (1 m szerokości), jeden 6-metrowy Kink box (1 m szerokości), dwa 2-metrowe skoki, trzy 3-metrowe skoki, jeden 3-metrowy box (50 cm szerokości), dwa 4-metrowe pikniki stoły i jedna sztuczna rura 1m.

Medium Line: jedna szyna dwururowa (3 m długości i nachylona pod kątem 30 stopni), dwa skoki 5 m, jedna skrzynia Kink 6 m, jedna skrzynka T-box o długości 6 m, cztery skoki 8-10 m, jedna rura 6 m, jeden 6-metrowy Camel box i jeden przejazd po ścianie.

Duża linia: dwa skoki 12-15 m, jedna klatka schodowa w stylu ulicznym z płaską szyną i T-boxem, jedna podwójna rura Kink w dół, płaska, zjazd, a następnie do Medium Line.

Après Ski w idealnym stylu snowboardowym (część wyposażenia wykonana z desek snowboardowych).

Snowpark San Martino

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729